| Whipperx1 a întrebat:

As dori sa imi cumpăr o mașină de maxim 3500-4000 euro care sa fie fiabila dar motorul sa nu fie mai mic de 1, 5l si sa aiba macar 90cp. M-ati putea ajuta cu o sugestie?

Răspuns Câştigător
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Daca e vorba de masini pe benzina as merge pe un Kia Ceed sau Hyundai I30 (sunt aceleasi masini pe dedesubt).Ai motor de 1.4 benzina 109cp sau 1.6 benzina 125cp( motoare simple, aspirate). Daca ti musai sa fie german atunci orice din grupul VAG cu motorul 1.6 MPI (nu FSI). Daca vrei ceva diesel poti sa mergi pe 1.9 TDI de la VAG(sa nu fie 1. 9TDI BXE), Kia/hyndai 1.6 CRDI.Masina o folosesti in oras sau afara?

| Whipperx1 explică (pentru ClaudiuM1997):

Mai mult afara decat in oraș.

| ClaudiuM1997 a răspuns (pentru Whipperx1):

Presupun ca si conduci mai mult de 10-15km o data.atunci e ok ceva diesel.Ca motoare reusite gasesti 1.9 tdi de la VAG (BKC cel mai ok, fugi de BXE), cele 1.6 crdi de la hyundai si kia sau cel 1.5 dci de pe megane 3. Toate au macar 90cp cum vrei tu. Personal as lua un i30 1.6 crdi 2009 90cp fiindca e euro 4 si nu ai DPF.

3 răspunsuri:
| AlexNdry a răspuns:

Da te pot ajuta. Iti poti lua un golf 1.6 fsi 116 cp