| Alexandru235 a întrebat:

Buna, as dori sa imi iau un opel astra h breack din 2006 cu motorul de 1.9 cdti diesel va rog cine a mai avut o asemenea masina ajutati-ma cu niste sfaturi, sa imi spuneti ex: consum cam ce se defecteaza mai des mai multe despre ea?

1 răspuns:
| Simpatic a răspuns:

Nu vreau sa par arogant, dar tu iti faci griji de cat consuma un diesel de 1.9? oricum consuma mai putin ca o benzinara de 1.5 litriwinking. un tips dieselul care are consum foarte mare de combustibil are o problema, o defectiune cel putin la motoare de pana in 2000 cm3
eu am ditamai consumul la 3.8 litri care nu e inmatriculat pe Bulgaria laughing, imi permiteam eu un diesel de 4.2 litri cred dar m-am gandit ca dau mai multe noxe de alea nocive si omor copii de tineriwinking si astia o tin cu consumul de CO2, nu fratilor alte substante emanate de diesel ne imbolnaveste si omoara nu CO2, dar propaganda pro diesel mereu are ceva de obiectat, ca tin cu casa, ca-s mai puternice ca au cuplu, pe bune? dar nimeni nu zice ca distrug mediul inconjurator!
asa ca dupa mine dieselurile sa fie scoase in ceara mami lor de pe piata!
no offence tinere!