| Rossey a întrebat:

As dori sa stiu de la ce varsta poti sta in fata (la masina) pe locul din dreapta. Funda iar celorlalti vot!

Răspuns Câştigător
| teletech38 a răspuns:

14 ani cand ai buletin dar poti si sub 14 ani dar sa ai cel putin 12!

funda?

8 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

12 ani!

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform Regulamentului de aplicare a Codului rutier poti sta in fata de la 12 ani, citez:
"ART.97.(2) Conducatorilor de autovehicule le este interzis sa transporte copii cu varsta de pana la 12 ani pe scaunul din fata, chiar daca sunt tinuti in brate de persoane majore, in timpul deplasarii pe drumurile publice." Numai bine!

| MaxiValau a răspuns:

12 ani.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Parerea mea: e mai bine sa stai in spate. Copii nu pot sta sub nici o forma in fata. Oricum nu au loc de mame proaste si needucate care cred ca a sta in fata e ceva din stilul unei "doamne". Este cel mai periculos loc si acolo ar trebui sa stea (daca nu se mai poate in spate) cineva mai batran. Parerea mea (ca sa raspund concret) dupa 18 ani si daca se poate, niciodata.

Răspuns utilizator avertizat
| Diiiaaa a răspuns:

După ce împlinești 14 ani, adică după ce îți faci buletin. happy

| DozaDeVise a răspuns:

14 ani

funda?¿ :*

| Geotr a răspuns:

De la varsta de 14 ani, adica dupa ce ai buletin.