| sorin579 a întrebat:

La ce varsta poti sta in fata, in dreapta, la masina?

Răspuns Câştigător
| Pinocchio a răspuns:

Dupa implinirea varstei de 12 ani.

" Conducatorilor de autovehicule le este interzis sa transporte copii cu varsta de pana la 12 ani pe scaunul din fata, chiar daca sunt tinuti in brate de persoane majore, in timpul deplasarii pe drumurile publice."
http://www.legislatia-rutiera.ro/......+din+fata/

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La varsta de 12 ani, dar... in caz ca te opreste politia laughing, iti va cere buletinul ( deci cam la 14 ani poti sta in fata, la masina)

| tlaura a răspuns:

| Gray77 a răspuns:

Cica de la 12... da cui i pasa?laughing

| iiPuffy a răspuns:

Dupa 12 ani

| ClaudiuEly a răspuns:

De la 12 in sus

| Bogdan204 a răspuns:

Dupa 12 ani, dar nu pe drumuri nationale si dupa 14 ani oriunde...

| Trandafiria a răspuns:

Din cate stiu la 12 ani. Poti sta in fata numai daca nu mergi pe drumuri nationale cred.