| paull_7337 a întrebat:

As dori un sfat:am 16 ani impliniti in vara aceasta implinesc 17 si as dori sa achizitionez un scuter aprilia de 125 cmc, mai mult pentru cei experimentati, daca o iau usor as putea sa ma invat cu el adica sa nu iau cazaturi prea mari (as putea sa merg pe ea) ? deoarece pe viitor nu vreau sa achizitionez alta motocicleta pentru ca urmeaza sa fac categoria B

Răspuns Câştigător
| FORMULADTI a răspuns:

Fratica, stai linistit ca nu e mare putere, sa zbori cu viteza luminii... o s-o iai incet, inca daca ai mers pe 49 cm3 deja stii a merge pe scuter, stai linistit te descurci cu ochii legati.BAFTA

9 răspunsuri:
| AdrenalinaPuraLaMaXim a răspuns:

Tot ce trece de 49cmc iti trebuie permis.

| paull_7337 explică (pentru AdrenalinaPuraLaMaXim):

Pana la 125 cmc pot sa fac subcat A1 de la 16 ani fara 3 luni/m-am informat in legatura cu asta eu ma refer fizic daca pot sa ma tin pe el si daca e foarte greu de controlat

| AdrenalinaPuraLaMaXim a răspuns (pentru paull_7337):

Am avut si eu un rs de 125, si nu am avut probleme cu el; de controlat e usor daca te obisnuiesti cu el.(app: eu fac salabig grin)daca ai 16 ani impliniti da poti sa dai.Succes

Răspuns utilizator avertizat
| Kenichi a răspuns:

Frate daca stii sa mergi pe bicicleta mergi si pe scuter doar sa nu te panichezi sa ramai cu mana blocata pe acceleratie bafta

| paull_7337 explică (pentru Kenichi):

Pe bicicleta ma dau de la 5 ani dar nu e tot una

| paull_7337 explică:

Stiu ca imi trebuie subcategoria A1 si o sa o fac la vara numai as vrea sa stiu daca pot sa ma tin pe el. Nu stiu exact cum e la puterea aia am mai fost cu scutere dar de 49 cmc

| paull_7337 explică:

Astept alte pareri, cineva cine a mai trecut prin asta? cineva care sa fi inceput cu scuter sau moto de 125?

| FORMULADTI a răspuns (pentru paull_7337):

Fratica, stai linistit ca nu e mare putere, sa zbori cu viteza luminii... o s-o iai incet, inca daca ai mers pe 49 cm3 deja stii a merge pe scuter, stai linistit te descurci cu ochii legati.BAFTA

| paull_7337 explică:

Multumesc pentru incurajari