| alexandrubt13 a întrebat:

Ce ati ati alege sa cumparati intre un pugeot schimbator automat 3008 hibrid 95000km 1900cc an 2013 --un citroen cactus schimbator automat 2015 1600cc 90000km si un opel mokka schimbator automat 2013 de 1600cc 94000km 2014? Toate sunt cam la aceeasi suma de achizitie, va multumesc! Doresc chiar un raspuns profesionist chiar si de la cei care aduc masini din afara.

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Eu as decide numai in urma test drive-urilor cu masinile respective, si dupa o analiza a costurilor de intretinere (cost ulei + filtre, distributie, articulatii, suspensie, si probleme des intalnite).
Dupa gusturile mele, as alege Opel, pentru ca in general are piese foarte ieftine, iar tehnologiile folosite mi s-au parut mereu eficiente (fiabile).

2 răspunsuri:
| TheTom7 a răspuns:

Depinde unde mergi in cea mai mare parte a timpului. Daca mergi in oras ia autoamata clar. Restu depinde si ce iti place tie. Si eu tot Opel ti-asi recomanda

| alexandrubt13 explică (pentru TheTom7):

Multumesc eu circul mai mult la tara ma gândeam la 2 masini ca au consum redus mai ales aia hibrida opel da la piese e rentabila