| Alex10092003 a întrebat:

Bună, ce număr mi-aș putea pune la mașina ultimele 3 litere ca nu prea găsesc numere valide cu ce vreau? Mă cheamă Alex, ce s-ar potrivi ca nu găsesc nimic disponibil

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Fii și tu original, nu îți pune numele la număr.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Lex poti pune sau All

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Esti atat de original incat vrei sa-ti pui numar dictat de vreun utilizator TPU?
Fii baiat destept, economiseste 40 de lei si ia numar la rand.

| Alex10092003 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Păi să conțină litere din numele meu dar nu am nici o idee ca am vrut să pun alx dar nu este disponibil

| ReddY25 a răspuns:

Ale,Lex,Alx

| Simpatic a răspuns (pentru ReddY25):

Lex nu recomand, ca le iei din numere de inmatriculare ale avocatilor cocalari care doar asta isi pun la numarul masinilor personale, se pare ca atat ii duce mintea!

LEX -inseamna LEGE, si vine din latinexul lex

sintagma unde il intalnim este cunoscutul adagiu din dreptul roman, "Dura lex, sed lex" - legea e dura dar e lege!

| Alex10092003 explică (pentru ReddY25):

Alx nu este disponibil