| m33a a întrebat:

Buna,ce părere aveți despre un vw Touareg din anul 2004, 3.2 benzina? Funda!winking

Răspuns Câştigător
| Florian20405 a răspuns:

Masina buna,mare, destul de fiabila, insa depinde de la cine o achizitionezi.
Benzina consum mare, recomand si eu diesel.
Nu ai cum sa zici, nu cred ca are consumul prea mare laughing) am fost cu un 3.2, la consum m-a rupt.
PS: e o masina buna, dar dieselul e cel mai ok.

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu cred ca are consumul prea prietenos...
Touareg e masina mare, recomand diesel.

| m33a explică:

Si taxa pe an cât ar fi?happy

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru m33a):

La impozit lasi lejer 1000 lei/an.
Asigurarea depinde de varsta proprietarului, de la 2.1 in sus e acelasi tarif pentru toate motoarele mari.
Rovinieta ca la orice autoturism, in jur de 120-130 de lei pe an, la ITP din 2 in 2 ani s-ar putea sa platesti mult, ca unele service-uri calculeaza tariful in functie de capacitatea motorului.