| DeeaNegrea a întrebat:

Ce parere aveti de audi A4? Stiu ca e o intrebare generala, dar am vrut sa cumparam o astfel de masina si un prieten de-al lui tata i-a spus ca sunt incredibil de scumpe piesele, mai exact ca a mers odata intr-o zona de munte si apoi 30 de mil a dat pentru a o repara si nu se merita.In comparatie cu alte piese sunt chiar asa de scumpe cele de la audi?
Dau fundita.

Răspuns Câştigător
| mihaibr11 a răspuns:

Eu am avut un opel din 2008 si numai sunt ce erau odata masinile astea. Acum conduc un A4 din 2005 si intr-adevar sunt mai scumpe piesele dar nici nu te lasa la greu. Per ansamblu sunt masini foarte reusite!

8 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Este adevarat ca piesele pentru Audi,Ford, Bmw sunt foarte scumpe dar sa nu uitam ca, calitatea pieselor este in general foarte buna.

| Angel0 a răspuns:

Depinde ce a a schimbat si unde.Pentru aceeiasi piesa preturile difera in functie de magazin si producator.Am luat un pivot original cu 220 ron de la reprezentanta si unul febi bilstein cu 60 de ron.Acum o sa vad care pica primul.

| eugem35 a răspuns:

Da dac iti permit masina asta iti permiti sa o intretin.
puisor copilasi prostut piesel nu se strica in fiecare zi au si ele o viat dar sut scupe la toate marcile de masina.
nu schimbi in fiecare zi pivot si alte bucsi, as cnu mai spune de piese ca sunt scupe se face o comand pe net si poate le iei mai ieftin dect te duci cu ea la reprezentanta unde te rupe de bani

| AlexicăHD a răspuns:

Lu prietenu ala ii e ciuda sti reclama aia pentru ca o masina sa devina un audi are nevoie de 1000 ani un audi a4 2003 e frumos si merge perfect insa e putin cam mic in spate acum faci cum vrei eu zic csa mergi pe un audi a4 si daca esti fata ai putea sa-ti iei si un audi a3 oti in 2 usi ori in 4 FUNDA>

| Alexander21 a răspuns:

Da,si iti recomand Opel, VW sau Fiat daca vrei intretinere ieftina.Mercedes,Bmw si Audi costawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am un AUDI A4. N-am ramas nicoiodata in pana. Dar piesele s-au mai ieftinit...sint comparabile cu ale celorlante marci, mai putin cotate.

| DeeaNegrea explică:

A poate am scris eu gresit dar masina nu este pentru mine ci pentru tata.Eu nici nu am varsta necesaratongue

| BizonAuriu a răspuns:

Cam naspha