| Luci88 a întrebat:

ce parere aveti despre un Opel Frontera? ce consum are asa in general? cat ar ajunge taxa de inmatriculare? vot si funda:*

Răspuns Câştigător
| Tibi_9863 a răspuns:

Mmmmm.ce pot sa zic e o masina mare cam scupa daca eu nu mias lua asa ceva daca vrei ceva mare si bun sa traga tare si te simti bine in ea pti sa iti iei un mitsubishi pajero.eu unu daca as avea bani astia mi-as lua ceva sa ma simt mult mai bine in masina cum ar fi un rover 75 (o sati las un mesaj cu un link sa il vezi ) acum depinde si de tine ...lasa un mesaj cu cateva caracteristici cum ar fi : motoru, anul fabricatiei, cam ce model sa fie suv break sedan ...si bine intele cati bani vrei sa dai pe masina si daca sa fie inmatriculata sau nu :*

4 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

In primul rand depinde ce model de Frontera. Consumul depinde de motorizare. La un 2.0 diesel in medie 13 in oras si 9 afara consum real nu ce scrie in carte fiindca nu vei scoate acel consum nici o-data, asta la modelele pana in 2000. Daca este un model mai nou consumul scade putin. Daca te referi la motoarele pe benzina... poti sa te astepti si la consumuri de 20 l/100 km in Bucuresti si undeva la 12-13 afara. Acum depinde si pentru ce va fi folosit. On road/off road. Daca este modelul cu arcuri este mai ok, cel cu foi elicoidale este mai durabil dar nu atat de eficient. Daca o vrei ca masina de off road va trebuii sa ii aduci ceva modificari ca sa faci fata cat de cat decent!

| razzvan27 a răspuns:

Sunt bune de off-road. happy consumul depinde de motorizare la fel si taxa de inmatriculare.mai conteaza si anul fabricatiei la taxa.dar daca e inscrisa deja in Romania nu mai platesti taxa aia.

| Raul_5301 a răspuns:

Acum depinde ce euro este pentu inmatriculare daca este euro 3 la un motor d 2.0 posibil s te ajunga pana in 1000e dar daca o inscrii la bulgari te ajunge 600 e... la consum depinde de motor... daca are motor d 2.0 are un consum d 10 l.dar ca masina sincer eu unu nu mi-as cumpara-o.

| Irimiea_Claudiu_1983 a răspuns:

10% mixt ansctiere cam 2500e