| benga94 a întrebat:

Salut,ce parere aveti intre
http://olx.ro/oferta/bmw-316-2003-135000-km-ID2KUb3.html
si intre
http://olx.ro/oferta/golf-4-1-6-ID2zyQB.html#3f19e8b1f8
ca aspect as alege bmw dar nu ma pricep zic eu ca e cam ieftin din 2003 acum nu stiu poate are taxa de inmatriculare prea meare,ce ati alege si ce diferente ar fi intre ele legate de intretinere consum, ar fi chiar asa de mari?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Hahaha bmw din Germania, vechi de 12 ani si doar 135mii km si doar 2800euro? buna gluma, ala are peste 300mii sigur

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Desi nici una nu e pe gustul meu, as alege BMW-ul.
Ambele masini au kilometrajul dat cu mult inapoi, se vede dupa interior mai ales, ca sunt obosite, au cel putin 300. 000km ambele.
Preturile mi se par mari, mai ales la Golf. Ala valoreaza cel mult 2000e, INSCRIS.

| MariusF23 a răspuns:

Eu as alege BMW dintre astea 2. Pur si simplu arata mai bine, si are si mai multa forta decat golful, plus ca nu mananca ulei cat benzina ca la golf.

| Florian20405 a răspuns:

Salut!
Daca stai sa te gandesti ambele masini sunt foarte bune, dar o data ce sunt aduse de la bisnitari clar km numai sunt originali, polish in draci la amandoua etc.
Cel mai bine te duci in Germania si-ti iei. Daca te intereseaza o masina hatch hot cea mai buna alegere este golf/leon dar 1.8T 180-224 CP care face orice bmw pana in 2000cm3.
Daca vrei o berlina cea mai buna alegere evident este audi a4 b6 dar e cam scumpa, deci tot la seria 3 ramai.Cat despre bmw-ul din anunt, cu siguranta are o buba, cum de il da la pretul ala si din anul ala? Sunt multe intrebari la masina din anunt.La golf, cel din anunt pare ok, o masina buna, dupa cum vezi anuntul acum este dezactivat, deci a fost vanduta.Detin un exemplar 1.6 16v nu golf,dar e acelasi motor de pe golf si sunt extrem de multumit de el, nu mananca ulei cum zic altii(la unele modele mananca, dar ca sa vezi daca mananca ulei o verifici pana la sanga, verifici compresia motorului etc), la putere la fel sunt foarte dar foarte multumit de el pentru doar 1598cm3.
La intretinere si fiabilitate consum putere aleg Golf big grin pacat ca jantele dupa golf sunt urate.
Bafta! big grin

| Florian20405 a răspuns (pentru Florian20405):

Pana la sange*
Si avand in vedere ce dotari are golful eu zic ca 2650 e ok, pretul este evaluat corect.

| ȘefuLaValută a răspuns:

Bmw-ul are peste 300.000 km fără drept de apel sau a fost si Putin avariat. Golful e cam scump, sa mai lase 200 de euro la masina aia ca oricum are km in plus "fără număr". Nu am văzut masinile live dar aleg BMW-ul