| Tina0509 a întrebat:

Cineva a pozat un vehicul efectuand o manevra de intoarcere pe linie dubla continua. Poate duce poza ca proba la politie pentru a face rau conducatorului auto? Precizez ca nu au fost incidente datorate manevrei, manevra fiind executata dupa asigurarile de rigoare.Multumesc!

6 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Cel mai probabil o sa ti-o bage pe aia ca nu e camera omologata si ca nu au ce sa ii faca.

| Tina0509 explică (pentru Intruder19):

Eu conduceam masina si am facut manevra.acum ma santajeaza cu asta

| Intruder19 a răspuns (pentru Tina0509):

In cel mai rau caz iti ia permisul pe 30 zile si o amenda de cateva sute de lei. Dar nu prea se baga politia pentru atata lucru, poate dar sa aiba pe cineva la politie si atunci ramai fara permis 30 zile.

| Tina0509 explică (pentru Intruder19):

Multumesc pentru raspuns! Nu ma pot agata si eu de varianta cu omologarea?(are pile)

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Atata vreme cat imaginea nu este luata cu un aparat omologat in acest sens ea nu are nicio valoare, putand fi la fel de bine trucata.