| anonim_4396 a întrebat:

Dacă am făcut școala de șoferi în orașul Brașov ( am viză de flotant ), iar eu trebuie să mă întorc la Craiova ( am domiciliul) pot să dau sala la Craiova, iar proba practică la Brașov?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Indiferent unde ai facut scoala de conducere examinarea (proba teoretica si practica) se poate sustine doar in judetul de domiciliu sau de resedinta (flotant). Ambele probe trebuie sa le sustii in acelasi loc.
Sigur ca este bine sa sustii proba practica in localitatea unde ai facut conducerea, deoarece stii deja circulatia. Asa fiind te sfatuiesc sa le sustii in Brasov, ai mai mari sanse de reusita.

| IvyOlivia a răspuns (pentru Ioandelasal):

Mulțumesc frumos!

2 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Scriei domnului Ioandelasal, sau iondelasal, si roaga-l frumos sa iti spuna, sunt sigur ca dansu te poate lamuri.