| boynr1 a întrebat:

Daca depun maine dosarul pentru. permisul de conducere dau sala tot maine sau in alta zi? am inteles ca acum il dai in aceeasi zi in care depui dosarul, nu stiu ce sa zic...

Răspuns Câştigător
| stefanalex a răspuns:

Deci... te duci cu dosarul la politie, si te programeaza pentru oras. de obicei in 14 zile. daca te duci pe 1 decembrie dai orasul cam pe 14, 15... in astea 14 zile tu poti da sala cand vrei. in orice zi vrei. si ai voie sa o dai doar o data. daca nu ai luat sala din prima, trebuie sa faci alta programare pentru oras. iar 14 zile etc.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ti-am raspuns la o intrebare anterioara si ti-am indicat si articolul din actul normativ, in forma actuala, respectivul articol fiind modificat prin Ordinul MAI nr. 4/2010. Am impresia ca ai cautat si citit ordinul in forma anterioara modificarii aduse prin O. 4/2010. Pentru a vedea forma actuala citeste aici: http://www.avocatnet.ro/......cere.html. Numai bine!