| boynr1 a întrebat:

Salutare tuturor. Am si eu o intrebare, pot sa depun dosarul pentru permisul de conducere inainte sa fac 18 ani si sa ma programeze la sala dupa ce fac 18? ...sunt nerabdator sa-l iau mai repede. merci pentru. ajutoul vostru!

Răspuns Câştigător
| lindemona a răspuns:

Pofi sa-ti faci dosarul si sal dai la scoala de soferi, faci orele necesare de conducere si legislatie, dar numai dupa ce faci 18 ani mergi cu dosarul la politia pentru a te programa la examen.

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform legislatiei rutiere poti incepe scoala de soferi cu 3 luni inainte de implinirea varstei de 18 ani, urmand a sustine examenul teoretic si practic la implinirea varstei de 18 ani. Succes si numai bine!

| lindemona a răspuns:

Buna.

Da, poti sa te inscrii la scoala de soferi cu 3 luni inainte sa implinesti 18 ani, insa la exament te poti programa doar dupa ce ai 18.

| simf a răspuns:

Da, vorbeste cu instructorul, el o sa-ti confirme.

| bmw_8391 a răspuns:

Eu am 17 ani si l-am depus acum doua sap si in noiembrie fac 18ani... poti sal depui chiar 3 luni inainte sa faci 18 ani!happy

| adesp12 a răspuns:

Te poti inscrie la o scoala de soferi. faci orele aferente, inveti si cum ai implinit 18 ani dai si examenul! mult succes!

| angy77 a răspuns:

Eu am auzit ca unii, termina scoala inainte sa faca 18 ani, doar examenul il dau dupa.cred ca poti.

| boynr1 explică:

Adica pot sa depun dosarul la politie inainte sa fac 18 ani?