| boynr1 a întrebat:

pot sa depun dosarul pentru permisul de conducere inainte sa fac 18 ani si sa ma programeze la sala dupa ce fac 18? ...sunt nerabdator sa-l iau mai repede. merci pentru. ajutoul vostru!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dosarul nu il poti depune inainte de a implini 18 ani, adica nici instructorul nu iti da dosarul inainte sa implinesti 18 ani. Dar nu stiu de ce zici sa depui dosarul inainte ca nu e nevoie. Sala o poti da in ziua cand depui dosarul adica te duci acolo, la politie si aia iti face programare pentru oras dupa te duci si dai sala in ziua aia dar trebuie sa ai 18 ani impliniti. Eu asa am facut. Am fost sa dau sala a doua zi dupa ce am implinit 18 ani. Intai mi-au facut programare pentru oras trebuia sa dau pe 4 oct. dupa am intrat la sala pe care am luat-o:p dar nu am putut sa ma prezint la oras ca am plecat din tara dar imi e valabila un an de zile sala. Si eu abia astept sa ma intorc in tara sa dau orasu.
Bafta.

11 răspunsuri:
| InGeRaS_7597 a răspuns:

Da poti sa'l depui, dar permisul il obti dupa 18 ani happy

| GuessWho_8607 a răspuns:

Eu am luat permisu acum 3 ani. M-am inscris la scoala pana sa fac 18 ani. Dar examenul (sala) am putut sa o dau doar dupa 2 saptamani dupa ce am implinit 18 ani. Daca s-a schimbat ceva, nu stiu. Atunci asa era. Bafta!

| Dutzulescu a răspuns:

Da se poate, eu mia-am luat carnetul pe 25 luna asta...big grin Succes!

| Adry05 a răspuns:

Orele de condus poti sa le iei inainte de 18 ani insa nu iti dau carnetul pana nu implinesti 18 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai deci. Scoala de soferi poti sa o faci cu 3 luni inainte sa implinesti 18 ani dar examenul nu poti inainte. Nici macar nu poate sa iti inchida dosarul daca nu ai 18 ani impliniti. Faci scoala inainte dupa ce faci 18 ani iti inchide dosaru ti-l da si in ziua aia poti sa te duci sa dai sala. Nu poti intra in sala daca nu ai 18 ani impliniti. Deci ca sa raspund la intrebarea ta. Dosarul se depune in ziua cand te duci sa dai sala. Ai inteles acum?

| vazelin a răspuns:

Eu stiu ca poti sa faci cu 3 luni inainte de a implini 18 ani si carnetul il primesti cand ai 18 ani!

| PinkyPu a răspuns:

Salut. Dupa cate am aflat de la tati, si eu is nerabdatoare sa iau permisul da' mai am de asteptat pana in 2015, poti sa dai de permis la 17 ani, dar ti-l da cand faci 18.

| Georgel_6390 a răspuns:

Dar nu se depune niciun dosar, dupa 18 ani, ori in ziua in care implinesti te duci sa dai sala. Capish?

| Georgel_6390 a răspuns:

Astia mint de sparg, nu te lasa la test pana nu ai 18 ani.

| 2pac_9905 a răspuns:

Buna!
Poti da examenul cu 3 luni inainte sa implinesti 18 ani.
Succes!

| boynr1 explică:

Alte raspunsuri