| bbnnmm a întrebat:

Dacă nu îmi găsesc talonul auto, ce trebuie să fac? Unde merg mai exact?

7 răspunsuri:
| Digikey a răspuns:

Eu l-am uitat la un magazin de piese auto si mi-am facut altul in doua zile.Nu ai treaba cu RAR-ul cum abera cineva mai sus.

https://bpr.politiaromana.ro/......atriculare

| bbnnmm explică (pentru Digikey):

Bun, și unde ai mers? Nu scrie pe site unde trebuie să mergi, scrie doar ce acte sunt necesare.

| Digikey a răspuns (pentru bbnnmm):

Doar la politie.

Răspuns utilizator avertizat
| Ovi27 a răspuns:

Eu l am pierdut, am anuntat politia, mergand la sediu. Iar mai apoi mi s-a oferit o foaie nu mai stiu exact cum si ce era pe ea. Iar apoi am mers la RAR pentru a-mi emite alt talon

| bbnnmm explică (pentru Ovi27):

Mulțumesc mult! Pot să merg la sediul poliției din orașul în care stau (e oraș mic) sau trebuie să merg în județ, unde e făcut și RAR-ul?

| suntserios a răspuns (pentru Ovi27):

Ce treaba are RAR cu talonul? RAR se ocupa de civ, politia de talon