| Ucv_Denis_2001 a întrebat:

Salut,azi am intrat cu mașina mai tare intr-o balta (80km/h) si dupa mi-a apărut martorul check energie in bord (intermitent) si nu mai trece pe gaz, pe benzina trece, ce poate fi? (Ford focus mk1)

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde ce ai distrus pe sub masina, cand ai intrat in groapa cu apa. De obicei gropile sunt pline de fiare vechi, bucati de pietre si alte chestii aruncate acolo, ca asa-i romanul, sa le asupe cu gunoi, in loc sa le repare.
Banuiesc ca esti incepator in ale soferiei, ca altfel nu ai fii facut o greseala atat de riscanta.
De ce crezi tu ca incetinesc toti soferii, cand vad o groapa?
Acum probabil vei realiza si tu, dupa ce ai patit-o, ca nu o fac de prosti sau tampiti, ci ca sa-si protejeze sasiul, rotile, motorul si in general, masina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate bujiile.
de obicei acel martor apare cand e gazul de proasta calitate.
iar daca arzi un combustibil mai bun se stinge
dar poate fi si vreun contact electric udat
asa ca n-ar strica sa le cureti cu contact cleaner