| Răzvan_Borş_1993 a întrebat:

Sper sa intelegeti problema mea si anume la martorul din bord usi deschise. Mentionez ca am un Matiz an 2000. Daca stationez,sau daca sunt in mers si am o usa deschisa sau portbagajul deschis,martorul imi sta aprins in continuu. Daca inchid toate usile stand pe loc neaflandu-ma in miscare,martorul se stinge. Dar daca ma pun in miscare,cu toate usile inchise bine + portbagaj maroturul se aprinde, cu o iluminare mai slaba si din cand in cand flicare.

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Contact imperfect la senzor sau la martorul din bord.

| Răzvan_Borş_1993 explică (pentru darrio2007):

Problema rezolvata. Era de la senzor. Multumesc fain happy

| darrio2007 a răspuns (pentru Răzvan_Borş_1993):

Pentru putin.Imi pare bine ca s-a rezolvat.

3 răspunsuri:
| Florian20405 a răspuns:

Daca stii ca le ai inchise nu cred ca ar fi o problema.E o problema de la senzor, de la anul fabricatie, mai ales ca e matiz.Deci in privinta asta poti sa stai calm si eu am avut matiz si am avut aceeasi problema si era din 2007 laughing.I-am dat pace la martor, nu ma incomoda nu nimic.
Bafta!