| Girly97 a întrebat:

Buna dimineata! Intrebare pentru cei care au trecut recent de proba practica a examenului auto: ati inceput sa conduceti in ziua respectiva riscand o amenda, ati obtinut o dovada inlocuitoare cu drept de circulatie sau ati asteptat o saptamana sa vina permisul acasa?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu se mai dau dovezi inlocuitoare.
si e cea mai mare greseala sa conduti in ziua in care ai dat examenul. Risti ditamai dosarul penal daca in sistem nu apari inca ca si promovat examenul de conducere.

| Frank51 a răspuns:

Ce om cu toate țiglele pe casă ar conduce fără permis la el?

| 120bulevard a răspuns:

Nu ai permisul in mana = nu iesi din curte cu masina

| RaduRobertRO a răspuns:

Am asteptat o saptamana sa vina permisul acasa. Dovezi inlocuitoare nu se mai dau. Condus in prima zi = amaneda, nu recomand.

| mi25 a răspuns (pentru RaduRobertRO):

Dosar penal, nu amenda.