| AndreiAndrei260111 a întrebat:

Buna dimineața TPU, am pus mai demult o intrebare referitoare la masini, care ar fi mai buna dintre A6 E Class și Seria 5? Astăzi un prieten a găsit o oferta destul de interesantă, un Jaguar, XF 2013 (FACELIFT) 2.2 diesel, ca dotări aproape full, fără trapa, are 180. 000km, e mașina unchiului sau ce a cumpărat-o de noua, prețul e cam ca la un A6 din 2012, puțin puțin peste. Ce știți de motorul de 2.2 diesel de la Jaguar? E fiabil? Merita o asemenea mașina in detrimentul lui A6/E/Seria 5? (sunt începător)

1 răspuns:
| Simpatic a răspuns:

Daca e la acelasi pret si stii sigur ca totul e corect ia acel jaguar, celelalte le vei lua de la samsari si nu vor avea 180k km ci poate 380k km
Nu exista o masina mai buna ca alta fiecare este buna in felul ei, unele sa te duca din A in B altele sa cari obiecte grele cu ele, altele sa te dai mare cu ele, altele sa fie duse pe circuit!
Este o prostie in masa si asta cu comparatul de tot il promoveaza toti pe Youtube, ma refer la emisiunile mari ca x model e mai rapid ca Y, se face testul elanlui, testul de franare, manevrabilitate, liniute, dfifturi etc
Cea mai buna masinia este cea pe care ti-o permiti.
Pentru mine masina fara concurenta este orice model de la Koenigsegg, dar la naiba nu ai sanse sa vezi nici pe drum asa ceva.