| anonim_4396 a întrebat:

Doresc sa imi iau un Peugeot 207 din 2007-2008 dupa ce iau carnetul insa nu stiu daca modelul acesta este okay, poate unii aveti si stiti sa-mi spuneti Avantaje si dezavantaje la aceasta masina.
Doresc sa o iau din Germania personal.
Daca credeti ca stiti ceva mai bun, va rog sa imi recomandati ceva pana in 3000 euro.Doresc sa aiba un design okay, sa nu consume mai mult de 5-6 litri.Multumesc.

3 răspunsuri:
| alex495 a răspuns:

Peugeot in general sunt masini proaste. Unui prieten cu 407 ia bubuit turbina in mers si are 150 de mii de km. La 207 numai aici pe TPU am vazut multi cu pierderi la sistemul de racire, ori cica mananca antigel masina ori pierdea pe undeva dar nu stiau si o aruncau ca mananca. Sfatul meu, vrei masina de inceput ieftina si durabila sa nu bagi bani in ea asa din start golf 4-5 1.9 diesel sau daca vrei benzina 1.6 1.8. Consum ok, putere atat cat iti tebuie tie la inceput si confortabila masina

| 2EXA a răspuns (pentru alex495):

Nu-mi place golf 5.Is masini naspa cand vine vorba de design.Si cine stie cand mai am eu bani sa imi cumpar alta...happy Poate peste 10 ani.

| alex495 a răspuns (pentru 2EXA):

Sincer nici mie nu mi place golful. Prefer passat. Dar pentru tine ca masina mica asemanatoare la dim cu 207 cam asta e. Placa asta cu banii mi-a zis o si prietenul cu 407 care eram cu el cand ia bubuit turbina in mers. Ca daca stia isi lua passat si acum se chinuie sa o vanda ca nu o ia nici *** ca i peugeot si mai e si balena 407 le. In 150 de mii a schimbat kit ambreiaj si acum vine si turbina. O caruta de bani pentru un rahat de masina. Acum cum vrei. Eu la passat din 2001 de abia acum o luna am schimbat amortizoarele DIN FABRICA puse ( si crede ma am carat minim la 2 sapt cu ea ceva la tara, ciment, cereale etc). Inafara de caroserie care mna, a mai sarit vopseaua ce sa i fac ca are 17 ani si curge putin ulei pe la furtune pe acolo ( nu pierde mult, dar se vede urat dupa parerea mea daca te uiti) n are nicio problema, nici turbina absolut nimic, ambreiaj ca din fabrica no stress