| deyutz95 a întrebat:

Buna,ieseam din parcare cu spatele si in parcare pe cealalta parte unde nu sunt locuri de parcare doar statea langa bordura si din greseala l-am atins dar f putin, eu am zis ca ii dau asigurarea desi nu se vede deloc ca a fost lovit, doar f putin daca te uiti atent, este normal daca a parcat intr-un loc unde nu este loc de parcare?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu e normal unde a parcat el, dar asta nu inseamna ca nu e doar vina ta ca nu te ai asigurat cand dadeai cu spatele

| deyutz95 explică (pentru suntserios):

Eu i-am lovit f putin masina, are un punct exact la imbinarile de la aripa de pe spate, ce ii va face asigurarea? sau ce imi va face mie? pentru o chestie minora 100-200 lei nu cred ca pentru un punct decolorat sa fie mai mult voi pierde asigurarea sau voi avea mai mult de platit?

| suntserios a răspuns (pentru deyutz95):

Asigurarea ii va deconta reparatiile, adica vopsirea elementului afectat.
Tie nu iti face nimic asigurarea, doar ca iti va scadea bonusul si vei plati ceva mai mult data viitoare.

| deyutz95 explică (pentru suntserios):

Ar trebui sa ii spun ca ii dau 100-150 lei? decat asigurarea, era un ford fiesta alea din 2005-2006 era negru

| suntserios a răspuns (pentru deyutz95):

De ce sa ii dai bani din buzunar dacă ai asigurare. Asta e scopul asigurării și aia e calea legala. Oricum cu 100 lei nu vopsește un element