| anonim_4396 a întrebat:

Am un prieten care lucreaza la un hotel in care a parcat in parcarea angajatilor,un prieten de al unui coleg de al sau a parcat unde se aprovizioneaza hotelul cu marfa nu in parcare,acesta a dat cu spatele si ia sifonat putin aripa dreapta si usa din dreapta, nu au mers la politie nici unu, au ramas ca se inteleg la un tinichigiu u masina, aceasta intamplare se intampla acum 1 luna si plateste prietenu meu care l-a lovit, nu mai da de ala care l-a lovit acum o luna de zile, ce este de facut in aceasta situatie?

Răspuns Câştigător
| AgathaRo a răspuns:

Nu prea ai ce sa mai faci. Daca se intampla un asemenea caz daca in 2-3 zile maxim nu se rezolva problema, te duci frumos la politie. Dar a trecut 1 luna de atunci.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Declara ca si a botit singur masina la politie, primeste permisiunea de a o repara si suporta singur costurile.

| viotedy a răspuns:

Suporta reparatia si nu mai e credul pe viitor.

| Braunion a răspuns:

N-ai ce sa mai faci, l-a prostit. Daca merge la politie e culpabil, ca nu a declarat accidentul la timp.

| Soryn2244 a răspuns:

Se duce frumos la politie cu nr de talon a aluia!