| Ricardo931711123 a întrebat:

Daca am parcat masina de a 2-a in parcare pe 2 locuri de parcare unul langa altul si care imi apartin se poate da amenda contraventionala?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ambele locuri de parcare iti apartin atunci n-ai de ce sa fii sanctionat contraventional, poti face ce vrei.

| Ricardo931711123 explică (pentru Ioandelasal):

Chiar daca amenda este de la Politia Rutiera?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Ricardo931711123):

Indiferent de la ce organ este, pe proprietatea ta poti face ce vrei, atata timp cat nu ii pui in pericol pe altii.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca platesti pentru acele locuri de parcare nu este nici o problema.Chiar si de la rutiera.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca iti apartin poti parca cum vrei tu atat timp cat nu incurci traficul

| K0sti a răspuns:

De unde pana unde iti apartin? Sunt la tine in curte?