| Vvas a întrebat:

Buna!
In urma cu cateva saptamani am avut un accident cu dauna totala cu o masina inchiriata avand numerele rosii,chestia e ca,domnul, de la care am inchiriat masina, ma pune sa ai platesc 2300 £ din cauza ca nu are full casco,, sunt obligat oare eu sa-i dau banii daca pe contract scrie clar ca suma de ma depozit acopera tote daunele?
El a zis ca daca nu vreau sa platesc o sa mergem la curte

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mai pune o data intreabarea la legislatie, politic si nu stiu mai ce. Este unul Ioandelasal care este jurist de meserie si-ti va raspunde corect. Daca vrei poti sa-ti faci un cont pe Avocatnet.ro si incerci si acolo. Eu cred ca nu ai ce-i plati. El trebuia sa aiba asigurare pe masina si daca scrie si-n contract ca depozitul asigura, e un nesimtit.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Analizeaza contractul cu un avocat si ai sa vezi. E prea vag ce ne zici noua