| mgtow a întrebat:

Traseul Brasov - Cluj cu masina cum vi se pare? Zone cu risc de accident ridicat sau nu?

Am aflat ca la noi in tara daca intra cineva fara asigurare si vatamatul nu are casco, trebuie sa scoata din buzunar banii pentru reparatii sau dauna totala dupa caz vinovatul, nu exista un fond de urgenta pe seama asta cum e in Spania - Uk de exemplu politia il trage la raspundere penal si i se trage din salariu in timp ce asigurarea infiintata de guvern acopera toate daunele, inculpatul plateste din salariu luna de luna toata viata daca e necesar. Soferul fara asigurare nu are bani sau nu va plati deloc, trebuie modificata legislatia in privinta asta nu putem sta asa nepasatori, maine poti fi tu cel care ramane cu masina damblagita. Macar sa stiu unde pot trimite o sesizare poate modifica legislatia si introduc aceasta chestie la noi, sa fim de rand cu restul lumii.

1 răspuns:
| KR0NSTADT a răspuns:

Traseul este foarte fain. Zona cu risc ridicat este Pădurea Bogății. Acolo au dat colțul mulți "viteji".