| Nycol_Lucy_Y_1993 a întrebat:

Buna la toata lumea.Am si eu o nelamurire daca ma poate ajuta cineva.Am un opel astra "tuning" cu numere de Spania si vreau in august sa merg in Romania cu ea.As dori sa stiu in caz de sunt oprit de catre Politia Romana daca ma poate intreba de omologarile masini. Vreau sa mentionez ca doar jantele si xenonu nu sunt omologate.multumesc anticipat

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poti fi intrebat, daca masina nu corespunde cu actele ei. In orice caz, masina fiind inmatriculata in Spania, nu cred ca o sa bage de seama modificarile.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca dai peste un control rar si ai modificari neologate la sistemul de iluminare papa certificat.

jantele nu se omologheaza