| RADON a întrebat:

Bună ziua, sunt în Germania de aproape 6 luni, am venit cu mașina cu numere de România, aș dori să înmatriculez mașină pe DE, pentru că am să rămân aici și nu vreau să am de a face cu poliția, știe cineva care sunt pașii pentru ca sunt păreri împărțite, unii că poți până la un an sta cu numerele de Ro alții că doar 6 luni, dacă știe cineva, rog să îmi răspundă, multumesc! Mașina e un opel astra h motor de 1.9 101 cp din 2007

1 răspuns:
| mgtow a răspuns:

Contacteaza tuv din localitatea unde stai prin e.mail sau telefonic sa faci programare apoi aflii ce taxe ai de platit dupa ei