| nmlnmlnmlooo a întrebat:

m-am inscris la scoala de soferi si maine ( 2/10/2017/) termin orele de legislatie. Sunt obligat sa dau maine iesirea sau pot amana?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Incearca sa folosesti data in sistem european, nu american, ca -s-ar putea sa ai probleme completand acte legale, daca o faci in acest fel.
In stilul european este ZZ/LL/ANUL, respectiv: 10/02/2017

| Pool77 a răspuns:

Eu nu am avut nevoie de nici un test ca sa pot iesii pe traseu.
Am avut nevoie de doua saptamani, pana mi-au rezolvat dosarul cei din Bucuresti.
Si din cate stiu, lucruri de genul rezolvi cu instructorul.

| leonard2131 a răspuns:

De obicei, la terminarea cursurilor, dai un test din ce ai invatat, daca il treci, poti incepe orele de condus si da, poti amana dar nu pentru o perioada lunga de timp