| anonim_4396 a întrebat:

Salut,sunt obligatorii orele de legislație de dinainte de sală pentru școala de șoferi?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Orele de legislatie sunt obligatorii la inceperea acolii de conducere, inainte de a incepe invatarea conducerii, tocmai pentru a invata regulile de circulatie.

| madutuuu123 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Deci sunt după sală?

| Dragobeta a răspuns (pentru madutuuu123):

NU DUPA sala. Inainte de orele de conducere. Deci, inainte si de sala si de toate. Astea sunt primele ore pe care trebuie sa le faci obligatoriu.

| Ioandelasal a răspuns (pentru madutuuu123):

Nu stiu ce intelegi tu cu "dupa sala" cand eu ti-am spus ca orele de legislatie se fac de la inceputul scolii de conducere.
Sala se spune popular la proba teoretica de la examinarea pentru obtinerea permisului de conducere si aceasta se sustine dupa terminarea scolii de conducere.

| darrio2007 a răspuns:

Da. Te crezi as la legislatie?

| Violleta2022 a răspuns:

Da, sunt obligatorii.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa, orele de conducere sunt obligatorii, altfel nu poti depune dosarul la politie pentru examinare. Ca sunt unele scoli care trec cu vederea ca nu ai prezenta e alta discutie.

| ReddY25 a răspuns:

Da