| abcd225 a întrebat:

Buna ma intereseaza daca ati inmatriculat masina cu urmatoare caracteristici anul 2002 motor 1.9 tdi euro 3 cat va costa inmatriculatul?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sunt mai multe elemente care se iau in considerare la calculul timbrului de mediu. Il poti calcula singur, introducand datele cerute in calculatorul oficial ANAF:
http://static.anaf.ro/......_2014.html

| OldSoul a răspuns:

Co2-ul conteaza foarte mult dar informativ taxa va fi de aproximativ 1000€.

| Mihai1810 a răspuns:

Ce emisii de CO2 are?

| Pardelian a răspuns (pentru Mihai1810):

Cred ca undeva pe la 189 g

| Mihai1810 a răspuns:

Taxa e cam 950 euro. Doar cei de la rar pot stabili valoarea exacta a taxei.

| Pardelian a răspuns:

943 de euro