| maryantheboss1 a întrebat:

Un citroen C5 din 2001-2002 cu 195 de noxe, si vreau sa stiu daca e euro 3 sau euro 4, cat consuma si cat costa de inmatriculat, motor de 2000,

Răspuns Câştigător
| panteravalcea a răspuns:

Daca este diesel te sfatuiesc sa nu il iei neimatriculat deoarece o sa iti iasa euro 3 stiu de la mine asta sigur ca aduc masini. daca ai gasi-o diesel inmatriculata ar fi super este o masina beton.consumu e de vis intre 4, 5 si 5... daca e benzinar sigur e euro 4 si se merita sa ti-o iei o sa fie taxa 300 de euro si raru 8 milioane atat.dar benzina 1.6 papa si ia 7-8. sper ca ti-am fost de ajutor

| maryantheboss1 explică (pentru panteravalcea):

Mersi chiar mi-ai fost de ajutor

3 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

12346 lei fiindca nu are filtru de particule, daca ii pui filtru dai pe filtru 300 de euro si imatricularea o sa fie cu 25% mai putin. Consumul este undeva pe la 10 in oras si 7 afara, chiar 6 afara daca mergi cuminte!

| goejoy a răspuns:

Benzina/diesel? probabil Euro 3. si inca ceva 31.10. 2011 a fost o zi buna. sa votat in senat reducerea taxei auto cu aproximativ 25 %
succes