| LysaLysa a întrebat:

Maine dau examenul auto, proba teoretica, si toata lumea imi spune ca intrebarile de la sala sunt exact ca cele de pe site-ul politiei (drpciv.ro), si ca daca trec testele pe care le fac acolo, il voi trece si pe cel de maine, dar eu nu stiu ce sa cred. Am citit si legislatia, dar doar de vreo 2 ori pentru ca am observat ca unele intrebari sunt chiar intrebari capcana daca nu esti atent si am ceva emotii.

Acum intrebarea mea este, ati dat sala de curand? Ce ziceti, sunt aceleasi intrebari? Multumesc anticipat!

21 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sunt aceleasi intrebari dar gandeste-te ca sunt cateva sute sau mai multe.Ar trebui sa le retii pe toate.Or, cam greu asa ceva. Oricum, succes!

| ROB3RT89 a răspuns:

Eu am dat acum doi ani si sunt aceleasi intrebari.
Depinde de tine cum stapanesti legislatia si decretul.
Daca faci pe drpciv minim 23 -24 de puncte la 5 chestionare la rand, e ok.
Incearca sa nu ai emotii, asta sa te poti concentra si raspunde prima data la intrebarile care le stii 100%.
La cele mai complicate raspunzi ultima oara.
Succes!

| LysaLysa explică (pentru ROB3RT89):

Multumesc! Sa fie!

| OldSoul a răspuns:

Ok, deci pentru inceput sunt doua site-uri asemanatoare pe care se pot face chestionare, i-drpciv.ro (site-ul politiei cum ii spui tu) si un alt site e-drpciv.ro (care nu are nici o treaba cu primul site).
Pe site-ul politiei (i-drpciv.ro) sunt doar o parte din intrebari, in timp ce pe e-drpciv.ro sunt aproape toate intrebarile care sunt la sala ( Toate întrebările de pe e-drpciv.ro au fost trimise de utilizatori pe parcursul timpului și validate în timp de alți utilizatori iar majoritatea răspunsurilor au fost verificate și pe site-ul oficial.)
Este o diferenta destul de mare intre e-drpciv si i-drpciv.
Eu am dat sala acum cativa ani si am facut chestionare intai de pe i-drpciv.ro dar mai apoi dupa ce mi-a spus instructorul am facut de pe e-drpciv, iar cand am dat sala am intalnit destule intrebari pe care le-am facut pe e-drpciv, insa din cele facute pe i-drpciv nu am intalnit nici o intrebare.
Trebuie sa precizez ca uneori nu corespundea ordinea raspunsurilor (in loc de A era B sau C) insa erau aceleasi variante.
Oricum pe e-drpciv trebuie sa platesti daca vrei sa faci mai multe chestionare, fara sa platesti poti face chestionare doar timp de o ora pe zi daca nu ma insel, dar merita toti banii ai mai multe avantaji, precum afisarea raspunsului gresit, mediu de invatare, statistici rezultate.
Parerea mea e ca merita toti banii e-drpciv.ro!

| LysaLysa explică (pentru OldSoul):

Site-ul politiei este http://www.drpciv.ro/ (fara e-drpciv, fara i-drpciv). Mi-am facut cont acolo si trec toate testele, doar ca adevarul e ca se cam repeta intrebarile si de-aia m-am cam impacientat, dar asta e, ce va fi, va fi :D. Mersi de raspuns!

| OldSoul a răspuns (pentru LysaLysa):

Atunci cand am facut eu era i-drpciv.
Oricum cert e ca bine ar fi sa faci pe e-drpciv.
Eu oricum iti urez mult succes!
Si nu uita, daca nu stii o intrebare o lasi la urma, si gandeste-te de doua ori inainte sa raspunsi sunt si intrebari capcana si unele cu doua raspunsuri.

| LysaLysa explică (pentru OldSoul):

Multumesc!

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru LysaLysa):

Intrebarile se repeta uneori pentru ca vin aleator. Stai calma ca si asta e un secret. Succes!

| LysaLysa explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Doamne ajutaaa! Multumesc!

| Sofer a răspuns (pentru LysaLysa):

Ca sa faci chestionare descarca pe Android aplicatia chestionare drpciv si scoala auto unde ai iar alte chestionare si legislatie e mult mai bine decat pe site ca sunt aceleasi intrebari.

| LysaLysa explică (pentru Sofer):

Am facut chestionare si pe aplicatii, doar ca unele raspunsuri nu sunt luate ca valide pe drpciv, ceea ce ma sperie groaznic. Asta e, daca nu iau sala zilele astea o sa ma mai pregatesc, desi sper sa nu se ajunga la asta.

| ExprimareLibera a răspuns:

Dacă mâine dai sala si abia ai aflat de DRPCIV, îți urez multă baftă, vei avea nevoie.

| LysaLysa explică (pentru ExprimareLibera):

Nu, stiu de drpciv de multi ani laughing. Nu stiu cum ai inteles asa ceva.

| ROB3RT89 a răspuns (pentru ExprimareLibera):

Mai bine ai spune "Succes"decat sa raspunzi aiurea, mult si fara rost!
Faci si economie de caractere.

| ExprimareLibera a răspuns (pentru ROB3RT89):

Vezi-ti de treaba, prietene, ca nici nu te bagă în seamă. Hercule de pe net ce ești.

| ExprimareLibera a răspuns (pentru LysaLysa):

În fine, să ne spui mâine cum a fost. Trebuie să îl iei, nu e mare vrăjeală.

| ROB3RT89 a răspuns (pentru ExprimareLibera):

Nu stiu ce ai inteles din ce ti-am zis dar se vede ca te supara adevaru.

| LysaLysa explică (pentru ExprimareLibera):

Ce sa va spun ca inca nu l-am dat. Poate ati auzit, a picat sistemul in toata tara si nu s-au dat astazi examene. Noroc pe mine laughing.

| LysaLysa explică:

Am luat, 26! Au fost cam aceleasi intrebarihee hee

| Monyyyyy a răspuns (pentru LysaLysa):

Hey și eu fac de pe depciv.ro site poliției și am mâine examen am făcut Numa chestionare cu 25-25 imi este frica cam ce întrebări ți-o picat?