| Maria_Alexa_1998_tfH5 a întrebat:

Bună!!

...Miam cumpărat o mașină din Italia și vreau sa o inmatriculez în ROMÂNIA

Întrebarea mea este?

Pot sa rămân tot cu nr din Italia?

Răspuns Câştigător
| Sofer a răspuns:

Daca o inmatriculezi in Romania ti se da numere romanesti si nu ai cum sa ramai cu numerele de Italia decat daca nu o inmatriculezi in tara. Nu stiu cat ai dreptul sa circuli cu acele numere dar cred ca dupa ce iti faci asigurare an de an nu sunt probleme circuland pe teritoriul tari romanesti cu acele numere. Daca stai in Italia si vii doar o data pe an in Romania nu are rost sa inmatriculezi aici.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cred ca habar n-ai ce inseamna inmatriculare. Daca o inmatriculezi in Romania, e logic sa ai numere romanesti. Penibila gandire ai!

| Maria_Alexa_1998_tfH5 explică (pentru darrio2007):

De unde vrei sa știu eu ăsta? Eu credea ca îmi pune Ro la număr și rămân cu el.

| darrio2007 a răspuns (pentru Maria_Alexa_1998_tfH5):

Unde ai mai vazut asa ceva la noi in Romania? Ro este imprimat direct pe numerele romanesti.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca o inmatriculezi in RO cum naiba sa ramai cu numere de Italia?

| Maria_Alexa_1998_tfH5 explică (pentru suntserios):

Credeam ca îmi pune Ro și rămân cu ele

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu.
Cand finalizezi procesul inmatricularii, vei primi numere romanesti.