| alexandrubt13 a întrebat:

O intrebare si doresc un raspuns sincer si chiar de la cineva cu expierenta deci intre un nissan juke si un duster ambele de 1, 6 pe benzina aici intreb poate e mai bine pe motorina? Continui, ambele sub 50000km si ambele din 2015, una e in rate juke 9600 euro, alta banii jos duster 7800 euro. Tinand cont ca nu stau in oras, stau in mediul rural dar aproape de oras si repet sunt cu mai putina expierenta in sofat, ce ati alege? Mai mult am ocazia acum sa cumpar mai este si un renault captur de 1, 5 tot 2015 tot asa dar de 10000euro rate benzina?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu juke nu ai ce sa faci, e o gluma de masinuta. Cauta mai bine un Qashqai de prin 2014 sau 2013 daca vrei suv

| alexandrubt13 explică (pentru suntserios):

Dar asa un renault capture 9600 euro 2015 1, 5 sau daster1, 6 2015 7800 euro cred ca asta e ceam mai buna varianta nu sunt si f avvansat dar sa incerc una ca asa numai cu masini de imprumut nu inveti soferie

| alexandrubt13 explică (pentru suntserios):

Buna dar sa va intreb daca ar fi sa aleg intre un juke un daster sau un stepwey toate de la 1500cc in sus maxim 1600c si de prin 2014 2015 ce ati alege sa cumparati mi ales ca stiti cum sunt soselele si daca mai stai si pe la tara?

| suntserios a răspuns (pentru alexandrubt13):

Duster 1.5dci daca e sa aleg dintre cele de mai sus

| alexandrubt13 explică (pentru suntserios):

Daster dci 1, 5 asta e pe motorina cam cam la asta m-am gandit ca stau si in mediul rural altii imi spun ca e cam mare pentru mine ca incepator circul asa la drumuri lungi in localitati mai putin in orase deci unde e aglomertie multumesc de indrmari si trec la cautari la una pana in 8500 euro chiar 9 mii nici nu mi iau u rabla sa tot repar la ea ca mai se spune ca incepator iei una la 2000 euro si ot o freci dar se pote ca mai tot timpul sa carpesti la ea aici la mine nici nu ai la cine trebuie tocmai la oras sa te duci

7 răspunsuri:
| AlexWEEP a răspuns:

Ce-a mai buna varianta ar fi sa îți iei un Duster pe motorina (părerea mea) sunt foarte fiabile și foarte bune

| alexandrubt13 explică (pentru AlexWEEP):

Multumesc cred ca chiar asa am sa fac daster sau setpwey aici nu inteleg de ce unii pref motorina si unii benzine nu me refer la pret la motorina e mai avantajos?

| AlexWEEP a răspuns (pentru alexandrubt13):

E și prețul mai avantajos dar trage și mai bine decât benzina