| anonim_4396 a întrebat:

Bună, pot da de carnet de scuter, iarna?
Si ce categorie e pentru scutere și cât costa.
Va multumesc

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| IepurasXxX a răspuns:

Nu sunt singur daca poti da iarna deoarece proba practica pentru motociclete/scutere consta intr-un "traseu cu obstacole" si pe 2 roti ai sansa foarte mare sa aluneci si sa cazi daca terenul nu e curatat bine.
Pentru scuter pana in 50cmc este categoria AM pe care o primesti automat daca dai de B (masina). AM-ul il poti obtine de la 16 ani daca nu vrei sa astepti pana dai de B.
Motocicleta pana in 150cmc este categoria A. Poti da de el de la 16 ani.
Ai nevoie de acordul parintilor daca nu esti major.
Preturile difera de oras.

| IepurasXxX a răspuns (pentru IepurasXxX):

A1 pentru 150cmc* scuza-ma

1 răspuns: