| Alexw2jj a întrebat:

Salut ce categorie imi trebuie ca sa pot conduce un scuter de 49 cmc sau mai bine zis pot conduce fara carnet?

Răspuns Câştigător
| KaPy2 a răspuns:

Ca sa mergi cu scuterul îți trebuie categoria AM sau A1, A2, A, B
Daca te prinde ca nu ai permis iți da o amenda destul de mare+dosar penal, funda?

| Klandestin a răspuns (pentru KaPy2):

Serios? la prins pe unu acum o saptaman, nici 16 ani nici primis nimic i-a dat 150 lei oh go on... Asta e Romania frate. a facut legi dar nu ai cum sa dai de A1 scolile nu sunt pregatite tongue Succes

| KaPy2 a răspuns (pentru Klandestin):

Daca ai pile nu-ti face dosar, a dat al tv ca au prin 3 oameni cu scuteru si le-a făcut dosare la toti

10 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Una din ele, categoria A, A1 sau B. Nu poti conduce fara permis.

| Alexw2jj explică (pentru neluL):

Ce se intampla in cazul in care esti prins conducand fara permis?

| neluL a răspuns (pentru Alexw2jj):

Dosar penal pentru conducere fara permis.

| thewomaninwhite a răspuns:

Anul asta se pare ca nimeni nu poate sa mai conduca nimic fara permis ma intreb oare daca vor cere permis si pentru bicicleta peste cativa ani rolling on the floor)

| thewomaninwhite a răspuns:

Pai iti da amenda.

| KaPy2 a răspuns (pentru thewomaninwhite):

+dosar penal

| mariusiliin a răspuns (pentru KaPy2):

Asta in caz in care nu mai incalci vreo alta regula de circulatie sau nu faci vreun accident.In caz contrar primesti o camera gratis.

| KaPy2 a răspuns (pentru mariusiliin):

Pai daca ai coada intri la pușcărie, dacă nu îți da cu suspendare, și 5 ani de zile nu poți da de permis