| figaro a întrebat:

Buna,recent mi-am schimbat bascula din partea stanga fata, am dat intr-o bordura mai inalta cu vreo 15 km la ora si s-a indoit bascula si am schibato(inainte nu se auzea nimica) am fost cu ea la geometrie,nu am bagat se seama in acea zi de faptul ca scartaie/huruie, se aude la viraje (cam 70% dintr-o tura de volan) in timp ce acelerez,daca iau viraju fara sa acelerez nu se aude nimica.Din cate am citit eu ar putea fi rulmentu de la planetara, placutele sau caseta de directie.A mai avut careva probleme/a gen? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| Jicarean_Calin_1960 a răspuns:

Salut figaro, din start, caseta nu are nimic. Daca era sa fie rulmentul, facea galagie tot timpul, deci pica si rulmentul! Schimba capul de planetara si vezi ca problemele dispar. Bafta multa figaro!