| Cristi2221 a întrebat:

revin cu o ultima intrebare :

Ca sa-mi inmatriculez masina am nevoie de rar, si asigurare facuta pe serie de sasiu in vederea inmatricularii, dupa ce imi fac asigurarea pot circula cu masina pana la rar? mai are si verificare valabila si eu inca nu am radiato, multumesc

Răspuns Câştigător
| danutz2006 a răspuns:

Daca tu ai talon valabil, ITP-ul pe talon valabil, si RCA valabil atunci poti circula cu masina.
Pe talon trebuie sa scrie " Instrainat catre xxx la data de".
La RAR poate merge orice persoana cu orice masina atata timp cat masina are carte, talon ITP si RCA valabil.
Daca ai toate aceste documente atunci este in regula

| Cristi2221 explică (pentru danutz2006):

Pe talon trebuie sa scrie " Instrainat catre xxx la data de". cine trebuie sa scrie?

| danutz2006 a răspuns (pentru Cristi2221):

Vanzatorul. Cel care a facut un contract de vanzare cumparare.

4 răspunsuri:
| danutz2006 a răspuns:

Salut,
da poti merge cu masina pe roti daca care are ITP valabil si are RCA valabil.
Spor la treaba.

| Cristi2221 explică (pentru danutz2006):

Da dar fostul proprietar mi-a dat fisa pentru radiere si e expirata, nu are nimic?