| Adrian_Ady_1994_eMoQ a întrebat:

Buna ziua, am o intrebare, am cumpărat o masina acum 3 luni. Am bagat-o la taxe si impozite pe numele meu, am făcut asigurarea in vederea inmatricularii, ma duc sa fac si itp dupa, pot circula cu ea pana ma duc la dprciv sa fac transcrierea in carte?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti circula 90 zile de cand ai facut contractul de v-c. Daca tu zici ca l-ai facut acum 3 luni nu prea mai poti circula cu ea.

1 răspuns:
regis
| regis a răspuns:

Nu, daca au trecut 3 luni, nu poti circula cu ea pana nu o transcrii. Dar odata ce ai RCA si ITP, transcrierea nu costa mare lucru si se rezolva in aceeasi zi (chiar pe loc daca nu vrei numere preferentiale).