| Georgiana_Andreea_1998_nfnG a întrebat:

Buna seaara! Sunt cunoscători de masini pe aici? Daca da, va rog sa ma ajutati cu un raspuns sau un sfat! Care model din marca Aixam e mai ok? Nu vreau sa-mi cumpăr una si dupa sa bag bani in ea in fiecare saptamana.

7 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu prea sunt soferi de Aixam prin Romania, deci greu gasesti pe cineva care sa le si cunoasca pe toate laughing
Ia-o pe cea mai intretinuta. Ia un mecanic cu tine, sa verifice putin motorul. Fiind mic, banuiesc ca se uzeaza rapid.

| Georgiana_Andreea_1998_nfnG explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Exact! Cine ar lua o masina care prinde 45 la ora cand ai alte posibilitati...

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Georgiana_Andreea_1998_nfnG):

Doar cei de 16 ani ar apela la varianta asta, dar pentru 2 ani diferenta, si putini bani, de obicei, nu se baga prea multi.
La mine in zona, cred ca era un singur baiat cu asa ceva; dar acum are si el B-ul.

| Sofer a răspuns:

Aștepți pana la 18 ani faci și dai pentru permis B, și după îți poți cumpăra o mașină din categoria aia care are motor puternic.

| Superior a răspuns:

Nici una, sunt prea scumpe pentru ce ofera, spatiu putin si motor de caruta.
Mai bine astepti varsta de 18 ani si iei dupa ceva ce rupe capetele la oameni cand treci pe langa ei.

| goguPatent a răspuns:

Nu cred ca ai atat de multe alegeri. Cu cat e mai noua cu atat bagi bani mai putini in ea

| Georgiana_Andreea_1998_nfnG explică (pentru goguPatent):

Asa ma gândeam si eu. Multumesc pentru raspuns!