| tdy a întrebat:

De mult timp caut o mașina sa îmi cumpăr.
Pentru cei cunoscători de marca BMW, Cine îmi poate spune Ce model este mai fiabil de ma Bmw, vorbesc de un motor bun pentru Drift.
Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| NeeSan a răspuns:

Nu cred ca ati inteles ce o intrebat omu', iti cumperi un cazan de e36 sau ce gasesti si ii sudezi diferentialu'- asta daca planuiesti sa o folosesti numa' in weekend. Nu te sfatuiesc sa conduci masina cu diff sudat in fiecare zi, am condus Miata unui prieten cu diff sudat in ploaie (nu o fost cea mai inteleapta alegere) si la o curba numa' ce am accelerat putin si am simti cum fuge curu' rolling on the floor). Na bine, aia ii o masina sport adevarata (Miata), acum cu un E36 copt, mai greu sa fie daily.

| tdy explică (pentru NeeSan):

Stii cumva Unde pot suda un diferențial?

11 răspunsuri:
| heddy10 a răspuns:

Iti trebuie ceva de 200 de cai cel putin si motor mare pentru ca de exemplu, tragand aceeasi caroserie, un 1.8 va fi mult mai chinuit decat un 3.0.

https://www.autovit.ro/anunt/bmw-seria-3-330-ID7GnpFQ.html#0d53acba26

https://www.autovit.ro/anunt/bmw-seria-3-330-ID7GpPt8.html#f519f62733

suntserios
| suntserios a răspuns:

Bmw M5, neaparat ala cu motor V8 de 4.4

| Alex1992buc a răspuns:

Cam toate peste 2016

| Paenalte_Alexandru_1997 a răspuns:

Salut eu iti recomand un BMW X6

| tdy explică (pentru Paenalte_Alexandru_1997):

Ioaaai, scuze am uitat sa precizez De preferat un Seria 3 nu mașini de mii de euro laughing ceva cât de ieftin, Am auzit de la prieteni ca 316i e bun.

| Paenalte_Alexandru_1997 a răspuns (pentru tdy):

Poti sa faci imprumut financiar laughing)) dar cel mai bine merge Dacia 1300!

| tdy explică (pentru Paenalte_Alexandru_1997):

Vai mersi, la asta ma gândeam și eu.

| KilluaSenpai a răspuns:

Sincer mai bine te uiti dupa altceva.Nu prea ai sanse sa gasesti ce cauti, majoritatea sunt cazane.

| tdy explică (pentru KilluaSenpai):

La ce te referi prin " Altceva " Ca Passat 4, Passat 5 și golf 4 am.
Deci caut o mașina pentru distracție, Cu tracțiune Spate.

| KilluaSenpai a răspuns (pentru tdy):

Scuze credeam ca vrei si pentru transport de zi cu zi.
Recomand E30.