| Justme12344321 a întrebat:

Am cumparat o masina de la o reprezentanta auto. Ei aveau facut un casco cu Asirom. A doua rata la casco era platita si era pana in data de 17.12. 2019. Pe data de 10.12. 2019 am avut un incident, i am sunat pe cei de la Asirom, le am explicat ce despre incident, si i-am intrebat daca e mai valabil Casco avand in vedere ca rata a doua a fost platita. Ei au spus ca da este inca valabil si m au lasat sa imi repar masina. Dupa aceasta reparatie am ales sa renunt la casco la ei, avand in vedere ca contractul era pe numele la reprezentanta, iar acum ei m au dat in judecata desi atunci ei mi au dat acceptul sa repar masina.
Ce se poate face in aceasta situatie? Va rog sa ma ajutati!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ce poti face este sa te judeci cu ei si, daca ai dreptate, sa castigi procesul.
Te sfatuiesc sa-ti gasesti in avocat bun, de preferinta unul specializat si in asigurari.

| Teo29 a răspuns:

Contacteaza un avocat
Cea mai buna solutie...