| Anatoschi_Nelu_ a întrebat:

Buna seara! Am si eu o masina cumparata in Suedia. Momentan sunt in Italia si vreau sa plec in tara cu ea o pot radia in Romania?

3 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Da. Înmatriculand masina in România, automat se va radia in tara de origine. Ulterior o poti radia si din România, daca asta iti dorești.

| Violleta2022 a răspuns:

Radierea se poate face doar in tara unde a fost inmatriculata!

Nu poti radia ceva ce nu exista in registrele respective de inmatriculare!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum sa o radiezi in Romania daca ea e inscrisa in Suedia?