| kyssme a întrebat:

Buna seara, am si eu o problema la un Astra h z18xe, nu mai trage cum trăgea înainte, am avut eroare pe sonda lambda 1 pe care am schimbat-o cu una noua și de atunci îmi apare eroarea p0170 powertrain fuel trim bank 1, iar înainte de sondă am schimbat și debitmetrul de aer cu unul nou și azi mi-a mai apărut eroarea p0130 powertrain O2 sensor circuit bank1 sensor 1. Când am avut probleme cu sonda mașina nu mai trage cum trebuie și când o accelerez se aude că și cum ar pierde aer pe undeva.

1 răspuns:
| marinaru777 a răspuns:

Eu am avut cu eroare sonda si debitmetrul de aer si abia urca un pod, de la ce crezi ca era? Carcasa de la filtrul de aer era sparta intr um colt si debitmetrul de aer a fost cel defect.