| Zaharia_Marius_1986 a întrebat:

Am trimis si eu o masina in Bulgaria pe platforma acum 3 zile. Iar azi ma suna asta care s-a dus in Bulgaria si imi zice ca masina e furata. Dar cum sa fie furata cand eu am trecut granita cu ea? Cand m-au oprit politistii de atatea ori si toate actele erau in regula. Am scos numere rosii fara nicio problema. Iar masina o am de 1 an si ceva. Am cumparat-o de la o Poloneza cand lucram in Belgia. Daca stie cineva ceva. Sa posteze aici.

5 răspunsuri:
| razvan131997 a răspuns:

Pai daca nu i-ai facut RAR-ul in Romania nu aveau sa stie daca e furata sau nu. Asa cred, nu-s sigur. In momentul cand ii faci RAR-ul ei baga seria de sasiu pe calculator si atunci vad.

| Zaharia_Marius_1986 explică (pentru razvan131997):

Eu am luat masina din Belgia de la o Poloneza. Si cand mi-au expirat numerele. Am scos 3 randuri de numere rosii. Iar acum 3 zile am trimis masina la inscris.
Si ma suna asta si imi zice ca masina e furata. Acuma astept pana maine sa dea verdictu aia din Bulgaria.

| Bica_Madalina_1993 a răspuns:

Pai tu n-ai actele si cartea masinii, nu stii de unde provine? eu am luat masina din Germania si am trecuti toti fostii proprietari.

| Zaharia_Marius_1986 explică (pentru Bica_Madalina_1993):

Am toate actele. Act vanzare cumparare. Tot.

| Boros_9956 a răspuns:

Probabil masina a fost declarată furată recent sau a intrat recent in baza de date a interpolului. Se practica, pentru a recupera poloneză banii de la asigurare