| anonim_4396 a întrebat:

Am trimis si eu o masina in Bulgaria pe platforma acum 3 zile. Iar azi ma suna asta care s-a dus in Bulgaria si imi zice ca masina e furata. Dar cum sa fie furata cand eu am trecut granita cu ea? Cand m-au oprit politistii de atatea ori si toate actele erau in regula. Am scos numere rosii fara nicio problema. Iar masina o am de 1 an si ceva. Am cumparat-o de la o Poloneza cand lucram in Belgia.

7 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Poate s-au referit ca ti-au furat tie masina.

| Zaharia_Marius_1986 a răspuns (pentru OldSoul):

Nu cred asta. Cand a vrut sa o inmatriculeze au zis ca e masina furata. Si acum asteapta ala pana maine sa vada ce zic aia.

| untu a răspuns:

Nu ai auzit ca sint hotii de masini in BULGARIA care fura din parcare de la turisti de la radio sau de la tv? Poate ca ei vand masina furata sau dezmembreaza piesele si le vand pe piata neagra!

| Zaharia_Marius_1986 a răspuns (pentru untu):

Nu am auzit. Dar n-are cum sa fie masina mea furata. Ca o am de 1 an si ceva.

| untu a răspuns (pentru Zaharia_Marius_1986):

da, e adevarat se fura masinile turistilor si mai fura tot ce se gaseste in inauntrul masinii!

| StefanCosmin a răspuns:

Băi boss, dacă era o mașină mai nouă de 2009, nu te mira să nu se întâmple, proprie expierență... Probabil a vrut tipu să păstreze mașina. Zic.

| Zaharia_Marius_1986 a răspuns (pentru StefanCosmin):

Masina e o Honda Prelude din 1997.