| cristina99998 a întrebat:

Buna seara, am un ford focus din 2005, motor 2.0 de 136 cai. Sa aprins martorul de esp apoi sa oscileze acele din bord si sa pierd din putere, mecanicul spune ca nu comunica calculatorul din interior cu calculatorul ecu. M a poate ajuta cineva?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Vorbeste cu un electrician /electronist auto, sa caute motivul ne-comunicarii.

| GmsMihai a răspuns:

Buna Cristina.Problema este una cat se poate de simpla si nu este de speriat.
Problema este de bla cluster care este in legatura cu ECU.
Trebuie demontat Clusterul sau pe romaneste ceasul de bord si reparat.(lipiturile de la mufa care intra in acesta sau deteriorart si trebuie refacut circuitul.)
Te puteam ajuta eu dar din nefericire nu sunt in tara doar la sfarsitul lui mai vin.
Iti dau adresa de email daca ai nelamuriri pentru aceasta problema.
mihaigms@gmail.com