| XInstanty_XInstanty_1995 a întrebat:

Am un ford focus din 2001 motor 1.8 tdci.Am o problema mi s-a oprit motorul in mers si s-a aprins martorul la bujii.Cand dau sa pornesc se tureaza o data si apoi moare motorul si se aprinde martorul la bujii.Ma poate ajuta cineva?

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cu ce sa te ajut? Poate cu o programare la service, pe care ti-o poti face si singur!
Incepe cu diagnoza intr-un service serios, apoi cand stii ce piesa trebuie schimbata, poti alege un mecanic de cartier in care ai incredere, ca sa iesi mai ieftin.

| XInstanty_XInstanty_1995 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Am gasit era un furtun spart

| Libra01 a răspuns (pentru XInstanty_XInstanty_1995):

Salut! Aceeași problemă o am si eu la Ford focus 1 1.8 tdci. Poti sa-mi spui Si mie te rog ce furtun ai găsit spart?